2 Yorumlar

 1. muhsin kul

  O’na (Allah’a) yönelin (Allah’a ulaşmayı dileyin) ve O’na karşı takva sahibi olun. Ve namazı ikame edin (namaz kılın). Ve (böylece) müşriklerden olmayın.(Rum 31)
  Kim Allah’a mülaki olmayı (hayattayken Allah’a ulaşmayı) dilerse, o taktirde muhakkak ki Allah’ın tayin ettiği zaman mutlaka gelecektir (ruhu mutlaka hayattayken Allah’a ulaşacaktır). Ve O; en iyi işiten, en iyi bilendir.(Ankebut 5)
  Ey insan! Muhakkak ki sen, Rabbine doğru (yola çıkarak) cehd ile (nefsinle) cihad edersin. Sonunda O’na mülaki olursun (ruhunu Allah’a ilka edersin, ulaştırırsın).(İnşikak 6)
  Muhakkak ki onlar, Bize ulaşmayı (hayatta iken ruhlarını Allah’a ulaştırmayı) dilemezler. Dünya hayatından razı olmuşlardır ve onunla doyuma ulaşmışlardır ve onlar ayetlerimizden gafil olanlardır.(Yunus 7)
  İşte onların kazandıkları (dereceler) gereğince varacakları yer ateştir (cehennemdir).(Yunus 8)

  Yanıt
 2. muhsin kul

  Ve o gün, zalim ellerini ısırır: “Keşke resûlle beraber (Allah’a giden) bir yol ittihaz etseydim.” der.

  Yazıklar olsun, keşke ben filanı (o kişiyi) dost edinmeseydim.

  Andolsun ki; bana zikir (Kur’â’daki ilim) geldikten sonra beni zikirden saptırdı ve şeytan, insana yardımı engelleyendir.

  Ve resûl: “Ey Rabbim! Muhakkak ki benim kavmim, bu Kur’â’dan ayrıldı (Kur’â’ı terketti).” dedi. (Furkan 27, 28, 29, 30)

  Kur’anı terk eden bir kavmin acınacak halleri!

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mttb'liler Sitesindeki Bilgileri İzinsiz Kopyalanamaz. Tüm Hakları Saklıdr ! @2016